2016/2017


25 BIEG KOCIEWSKI Z POLPHARMĄ2016-10-01
25 BIEG KOCIEWSKI Z POLPHARMĄ

Dnia 1 października 2016 r. ulicami miasta odbył się jubileuszowy 25 Bieg Kociewski. Na linii startu zameldowało się 382 zawodników i zawodniczek z Polski i z zagranicy w tym 7 odważnych uczniów i uczennic  z naszej szkoły. Trasa biegu liczyła 10 kilometrów.

więcej >>>
Zbiórka dla dzieci z Oddziału Onkologicznego2016-10-03
Zbiórka dla dzieci z Oddziału Onkologicznego

Szkolne Koło Caritas zaprasza wszystkich uczniów do udziału w zbiórce zabawek, artykułów piśmienniczych, książeczek, kolorowanek, maskotek i słodyczy dla chorej na białaczkę 7-letniej Martusi ze Starogardu oraz innych dzieci z Oddziału Onkologicznego w Gdańsku. Dzieci te pomimo młodego wieku muszą walczyć ze straszną chorobą. Poddawane są nieprzyjemnym badaniom i wyczerpującej chemioterapii. Muszą miesiącami leżeć w szpitalu z daleka od swoich domów, rodzin i przyjaciół.

więcej >>>
Spotkanie z pracodawcami2016-10-04
Spotkanie z pracodawcami

W dniu 4 października zorganizowaliśmy spotkanie z pracodawcami-  partnerami szkoły. Celem spotkania było omówienie  systemu  kształcenia młodzieży w zawodzie technik handlowiec oraz technik organizacji reklamy.

więcej >>>
MISTRZOSTWA POWIATU W DRUŻYNOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW2016-10-04
MISTRZOSTWA POWIATU W DRUŻYNOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

Dnia 4 października 2016 r. w Skórczu odbyły się Drużynowe Biegi Przełajowe. W tym roku dystans na którym ścigały się dziewczęta wynosił 1200m a dla chłopców 2000m. Zawody odbywały się przy bardzo wietrznej pogodzie, która nie ułatwiała zawodnikom biegu.

więcej >>>
Goście z Niemiec2016-10-08
Goście z Niemiec

W dniach 5 - 8 października 2016 gościliśmy dyrekcję  szkoły oraz 33 nauczycieli ze szkoły partnerskiej Martin-Behaim-Schule z Darmstadt w  Niemczech. Po przylocie do Gdańska goście zwiedzali miasto, następnie przyjechali do Starogardu i zostali zakwaterowani w hotelu Ren.

więcej >>>
MISTRZOSTWA POWIATU W SZACHACH DRUŻYNOWYCH DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW2016-10-10
MISTRZOSTWA POWIATU W SZACHACH DRUŻYNOWYCH DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

Dnia 10 października 2016 r. w hali sportowej MOS odbyły się rozgrywki szachowe w ramach Mistrzostw Powiatu.

więcej >>>
Nagroda Ministra Gospodarki2016-10-11
Nagroda Ministra Gospodarki

Szkoła nasza otrzymała wielkie wyróżnienie przyznane przez Ministra Gospodarki- statuetkę oraz dyplom za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolenia zawodowego, efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia młodzieży na rzecz lokalnego rynku pracy. Nagroda została wręczona na gali Starogardzkiego Klubu Biznesu  Związku Pracodawców z okazji 25 - lecia powstania.

więcej >>>
MISTRZOSTWA POWIATU W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW 2016-10-12
MISTRZOSTWA POWIATU W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

Dnia 12 października 2016 r. w Kaliskach odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Sztafeta dziewcząt polegała na przebiegnięciu 10X 800m a sztafeta chłopców bieg 10 x 1000m.

więcej >>>
OBCHODY ŚWIĘTA EDUKACJI NARODOWEJ2016-10-13
OBCHODY ŚWIĘTA EDUKACJI NARODOWEJ

13 października, w przeddzień Święta Edukacji Narodowej, na hali sportowej w Zespole Szkół Ekonomicznych zgromadzili się nauczyciele i uczniowie, by wspólnie świętować. Prowadzący uroczystość,  Weronika Majkowska i Michał Jankowski z klasy 2 Ta - w imieniu wszystkich uczniów złożyli gronu pedagogicznemu życzenia radości, nadziei patrzenia w przyszłość, satysfakcji z wykonywania trudnego zawodu nauczyciela. Podczas gromkiego śpiewania ,,Sto lat” uczniowie przekazali na ręce swoich pedagogów symboliczne róże w podziękowaniu za trud i wytrwałość w dążeniu do przekazania wiedzy i umiejętności.

więcej >>>
XV SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI TWÓRCZOŚCI KAROLA WOJTYŁY2016-10-17
XV SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI TWÓRCZOŚCI KAROLA WOJTYŁY

17 października 2016 roku odbył się XV Szkolny Konkurs Recytatorski Twórczości Karola Wojtyły. Konkurs był okazją do spotkania z myślą największego autorytetu wszech czasów i uczczenia pamięci świętego Jana Pawła II, który rozpoczął swój pontyfikat 16 października 1978 roku.

więcej >>>
Spotkanie podsumowujące Projekt: „Praktyki zagraniczne szansą rozwoju zawodowego młodzieży i dorosłych w Zespole Szkół Ekonomicznych w Starogardzie Gdańskim” – Hiszpania2016-10-18
Spotkanie podsumowujące Projekt: „Praktyki zagraniczne szansą rozwoju zawodowego młodzieży i dorosłych  w Zespole Szkół Ekonomicznych w Starogardzie Gdańskim” – Hiszpania

18 października 2016 r. w Zespole Szkół Ekonomicznych w Starogardzie Gdańskim odbyło się spotkanie podsumowujące projekt zagranicznych praktyk zawodowych na Majorce. Projekt „Praktyki zagraniczne szansą rozwoju zawodowego młodzieży i dorosłych w Zespole Szkół Ekonomicznych w Starogardzie Gdańskim” mógł być realizowany dzięki współfinansowaniu przez Unię Europejską  ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

więcej >>>
Spotkanie podsumowujące realizację Projektu „Zagraniczne praktyki zawodowe kluczem do kariery - "Der Schlüssel zur Karriere" 2016-10-18
Spotkanie podsumowujące realizację Projektu „Zagraniczne praktyki zawodowe kluczem do kariery - "Der Schlüssel zur Karriere"

W dniu 18 października 2016 r. w Zespole Szkół Ekonomicznych w Starogardzie Gdańskim odbyło się spotkanie podsumowujące realizację Projektu „Zagraniczne praktyki zawodowe kluczem do kariery - "Der Schlüssel zur Karriere" Nr projektu: 2014-1-PL01-KA102-001876.

więcej >>>

[Pierwsza Strona] [Poprzednia] [Następna] [Ostatnia Strona]