2016/2017


REGIONALNY KONKURS RECYTATORSKI UTWORÓW KAROLA WOJTYŁY2016-09-19
REGIONALNY KONKURS RECYTATORSKI UTWORÓW KAROLA WOJTYŁY

Organizator:  Zespół Szkół Ekonomiczny w Starogardzie Gdańskim

więcej >>>
Konkurs - Racjonalnie się odżywiasz, zdrowie wygrywasz2016-09-21
Konkurs - Racjonalnie się odżywiasz, zdrowie wygrywasz

Organizowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej we współpracy z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji  oraz kuratoriami oświaty w ramach rządowego programu na lata  2014-2016 „Bezpieczna i przyjazna szkoła”

więcej >>>
Biwak klasy 4 Ta2016-09-21
Biwak klasy 4 Ta

W związku ze zdobyciem  pierwszego miejsca w konkursie ,,NAJLEPSZA KLASA ROKU” za rok szkolny 2015/2016, klasa 4 Ta  otrzymała nagrodę główną zafundowaną przez Radę Rodziców w wysokości  1000 zł  na sfinansowanie wycieczki. W tym roku nasza klasa wybrała się na biwak do Ośrodka Wypoczynkowego ,, Jeziornik” w Borzechowie.  Biwak odbył się w dniach 20-21.09.2016.  

więcej >>>
PRACOWNIA PATRONACKA DLA UCZNIÓW TECHNIK HANDLOWIEC2016-09-22
PRACOWNIA PATRONACKA DLA UCZNIÓW TECHNIK HANDLOWIEC

W dniu rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2016-2017 w Zespole Szkół Ekonomicznych - Technikum im. Noblistów Polskich w Starogardzie Gdańskim odbyło się uroczyste otwarcie  pracowni patronackiej. Patronat nad nowoczesną pracownią dla technika handlowca objęła Firma BROKER, SPUTNIK oraz GALERIA NEPTUN.

więcej >>>
PRACOWNIA PATRONACKA DLA UCZNIÓW TECHNIK ANALITYK2016-09-22
PRACOWNIA PATRONACKA DLA UCZNIÓW TECHNIK  ANALITYK

W bieżącym roku szkolnym naukę w szkole rozpoczęli uczniowie klasy pierwszej o profilu chemicznym, którzy kształcą się w zawodzie technik analityk  w  tzw. systemie dualnym. Zajęcia ogólne i teoretyczne odbywają się w szkole, natomiast zajęcia praktyczne będą przeprowadzane pod opieką najlepszych specjalistów na terenie Zakładów Farmaceutycznych Polpharma SA w specjalnie przygotowanych laboratoriach.

więcej >>>
Wyjście integracyjne klasy 1Tb2016-09-22
Wyjście integracyjne klasy 1Tb

22 września klasa 1Tb wraz z wychowawcą – panią Marzeną Łudczak oraz panią psycholog -Moniką Spych wybrała się do Grodziska w Owidzu. W ramach Plebejady drużyny niebieskich i czerwonych rywalizowały ze sobą w licznych konkurencjach, takich jak „Bieg nosiwody” czy „Kijaszek owidzki”. Uwieńczeniem naszych zmagań było wspólne ognisko.

więcej >>>
EUROPEJSKI DZIEŃ BEZ SAMOCHODU2016-09-22
EUROPEJSKI DZIEŃ BEZ SAMOCHODU

Dnia 22 września 2016 r. z okazji obchodów Europejskiego Dnia Bez Samochodu uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami wychowania fizycznego wzięli udział w rajdzie rowerowym organizowanym corocznie przez OSiR Starogard. Sponsorem imprezy była firma GPEC Starogard oraz Gmina Miejska Starogard.

więcej >>>
Integracja w Owidzu2016-09-23
Integracja w Owidzu

W ostatni piątek klasa ITi udała się wraz z wychowawcą panem Danielem Szczypiorem oraz panią pedagog Iwoną Grudzińską do Grodziska Owidz, aby tam się lepiej poznać. Służyły temu liczne zabawy w ramach Plebejady zaproponowanej przez animatorów z Grodziska. Po Plebejadzie młodzież wraz z nauczycielami odpoczęła przy ognisku.

więcej >>>
ZSE na Festiwalu Filmowym w Gdyni2016-09-23
ZSE na Festiwalu Filmowym w Gdyni

Dzięki współpracy z projektem Filmoteka Szkolna, funkcjonującym w ramach działalności Filmoteki Narodowej, czworo uczniów naszej szkoły brało udział w warsztatach odbywających się podczas 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni w dniach 19-23 września. Natalia Menczykowska i Bartosz Dawidowski z klasy 4 TBR oraz Adrian Spankowski i Przemysław Potasznik z klasy 4 TI mieli okazję wziąć udział w różnych aktywnościach, które pomogły im rozwijać własne pasje związane z wiedzą o filmie i dziennikarstwie oraz przygotować się do uczestnictwa w I Olimpiadzie Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej.

więcej >>>
MATURZYŚCI Z EKONOMIKA NA JASNEJ GÓRZE2016-09-26
MATURZYŚCI Z EKONOMIKA NA JASNEJ GÓRZE

W poniedziałek 26 września uczniowie klas maturalnych wzięli udział w XXV Pielgrzymce Maturzystów Diecezji Pelplińskiej na Jasną Górę. Z naszej szkoły do Częstochowy pojechało ponad 30 osób pod opieką Księdza Krzysztofa Węsierskiego i wychowawcy klasy  IV Td  Alicji Negowskiej.

więcej >>>
Szkolenia Job Shadowing2016-09-26
Szkolenia Job Shadowing

W dniach od 26 września do 02 października 2016 roku nauczyciele Zespołu Szkół Ekonomicznych Margareta Moritz i Małgorzata Maruszak odbywały szkolenie Job Shadowing w hotelach na Majorce.

więcej >>>
Europejski Dzień Języków Obcych2016-09-29
Europejski Dzień Języków Obcych

26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków (EDJ). To coroczne święto języków ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy, której siedzibą jest Strasburg. Z okazji Dnia Języków organizowane są w całej Europie liczne i różnorodne wydarzenia:  począwszy od imprez przeznaczonych dla dzieci i odbywających się z ich udziałem, poprzez specjalne programy radiowe i telewizyjne, kursy językowe oraz konferencje.

więcej >>>

[Pierwsza Strona] [Poprzednia] [Następna] [Ostatnia Strona]