2015/2016


LXVII Olimpiada Matematyczna2015-09-23
LXVII Olimpiada Matematyczna

Pierwszy stopień składa się z trzech serii zadań. Do zakwalifikowania się do zawodów drugiego stopnia nie jest konieczne rozwiązanie wszystkich zadań pierwszego stopnia.

więcej >>>
Wycieczka przedmiotowa do Faktorii Handlowej w Pruszczu Gdańskim2015-09-23
Wycieczka przedmiotowa do Faktorii Handlowej w Pruszczu Gdańskim

Już w niedzielę, 27 września  obchodzony będzie Światowy Dzień Turystyki. Właśnie z tej okazji klasa 3 Tb, ucząca się w zawodzie Technika Obsługi Turystycznej odwiedziła Faktorię Handlową w Pruszczu Gdańskim. Młodzież dowiedziała się, iż jest to rekonstrukcja osady handlowej z okresu wpływów rzymskich na terenie Międzynarodowego Bałtyckiego Parku Kulturowego. 

więcej >>>
Wycieczka przedmiotowa klasy II Tb2015-09-23
Wycieczka przedmiotowa klasy II Tb

W dniu 23 września 2015r. odbyła się wycieczka przedmiotowa klasy II technikum obsługi turystycznej do Grodziska w Owidzu. Opiekunami byli Małgorzata Świeczkowska i Dawid Niemczyk. Głównym celem wycieczki było zainteresowanie uczniów historią regionu oraz zapoznanie z produktem turystycznym.    

więcej >>>
Uczniowie nagrodzeni w ramach konkursu na plakat promujący matematykę2015-09-27
Uczniowie nagrodzeni  w ramach konkursu na plakat promujący matematykę

W dniu 29 czerwca 2015 r. podczas sesji Sejmiku Województwa Pomorskiego odbyło się wręczenie nagród w ramach konkursu na plakat promujący matematykę, zorganizowanego w ramach obchodów Roku Matematyki na Pomorzu.

więcej >>>
XIV SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI TWÓRCZOŚCI KAROLA WOJTYŁY2015-09-27
XIV SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI TWÓRCZOŚCI KAROLA WOJTYŁY

Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w XIV Szkolnym Konkursie Recytatorskim Twórczości Karola Wojtyły, który rozpocznie się  w naszej szkole 12 października 2015 r. o godz. 10.45 w sali 32.

Konkurs odbędzie się w dwóch kategoriach: recytacje i poezja śpiewana.

więcej >>>
76. rocznica Upamiętnienia Pomordowanych w Szpęgawsku2015-09-27
76. rocznica Upamiętnienia Pomordowanych w Szpęgawsku

27 września 2015 o godzinie 12:45 spotkaliśmy się na starogardzkim Rynku, gdzie władze miasta podstawiły autobus i następnie udaliśmy się na uroczystości w Lesie Szpęgawskim. Po przyjeździe udaliśmy się na grób nr 3, którym opiekuje się młodzież ZSE. Zapaliliśmy znicze i pomodliliśmy się w intencji zamordowanych.

więcej >>>
Nagrody Starosty Starogardzkiego2015-09-28
Nagrody Starosty Starogardzkiego

Dnia 24 września br. odbyła się sesja Rady Powiatu,  w czasie której odbyła  się uroczystość  wręczenia nagród dla najlepszych maturzystów oraz absolwentów technikum.

więcej >>>
Światowy Dzień Sybiraka2015-09-28
Światowy Dzień Sybiraka

    17 IX uczestniczyliśmy  w obchodach Światowego Dnia Sybiraka w Szymbarku. Uczestnictwo to było poprzedzone zwiedzaniem Centrum Edukacji i Promocji Regionu (CEPR). Pogoda - jak na wrzesień - była przepiękna, tak więc podczas podróży podziwialiśmy krajobraz Kaszub. Niedaleko od celu naszej drogi dostrzegliśmy romański portal drzew, zamienił się on w nawę, która poprowadzić nas miała ku sacrum...  

więcej >>>
XXIV Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górą2015-09-28
XXIV Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górą

28 września uczniowie klas czwartych pojechali do Częstochowy, aby modlić się na Jasnej Górze. Z diecezji pelplińskiej na wspólnej modlitwie spotkało się prawie 2 tysiące maturzystów. 

więcej >>>
„Dziady” Adama Mickiewicza w starogardzkim Kinie Sokół!2015-09-28
„Dziady” Adama Mickiewicza w starogardzkim Kinie Sokół!

Zapraszamy do wzięcia udziału w spektaklu Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia, zrealizowanego na podstawie III części "Dziadów" Adama Mickiewicza.

więcej >>>
KONKURS „MEIN BERUF IST SPITZE!“2015-09-29
KONKURS „MEIN BERUF IST SPITZE!“

Zadaniem uczniów jest nagranie dwuminutowego filmiku i przedstawienie w nim przy pomocy prostych słów/zdań swojego przyszłego zawodu w języku niemieckim, używając do tego minimum 250 niemieckich słów.

więcej >>>
KSZTAŁCENIE ZAWODOWE- SPOTKANIE Z PRACODAWCAMI W EKONOMIKU2015-09-29
KSZTAŁCENIE ZAWODOWE- SPOTKANIE Z PRACODAWCAMI W EKONOMIKU

W dniu 29 września  odbyło się spotkanie z zaproszonymi pracodawcami ,którego celem było  omówienie kształcenia w obszarze administracyjno-usługowym. Swoją  obecnością zaszczycili nas :

więcej >>>

[Pierwsza Strona] [Poprzednia] [Następna] [Ostatnia Strona]