POWERGEDON 20182018-06-09
POWERGEDON 2018

W dniach od 07 do 09 czerwca 2018r nauczyciele naszej szkoły biorący udział w projektach unijnych: Margareta Moritz, Sylwia Borzyszkowska, Mariusz Bełczącki oraz Dawid Niemczyk uczestniczyli w wydarzeniu Powergedon 2018.

więcej >>>
LOGISTYCY NA WYCIECZCE DO BRIGHTON2018-06-08
LOGISTYCY NA WYCIECZCE DO BRIGHTON

Praktyki zagraniczne na półmetku. 28 maja 2018 mamy w Wielkiej Brytanii BANK HOLIDAY, a to dobra okazja na przerwanie pracy i wypad do Brighton- pięknego nadmorskiego kurortu z mnóstwem turystycznych ofert. To miasto leży na wschód od Portsmouth i zaoferowało nam odmienne niż Londyn atrakcje.

więcej >>>
Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kształcenia zawodowego2018-06-07
Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kształcenia zawodowego

10 uczniów z klasy III Ta w zawodzie technik ekonomista  odbywa praktyki zawodowe w firmach funkcjonujących w Portsmouth na południu Wielkiej Brytanii. Głównym celem projektu zagranicznych praktyk zawodowych jest zdobycie praktycznego doświadczenia zawodowego, nabycie nowych kompetencji zawodowych i  językowych, rozwinięcie umiejętności interpersonalnych, oraz  poznanie kultury i tradycji Wielkiej Brytanii.

więcej >>>
W drogę do Brukseli2018-06-06
W drogę do Brukseli

Z inicjatywy  Starostwa Powiatowego w Starogardzie Gdańskim dla upamiętnienia rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej ogłoszono Konkurs pn. „14 lat Polski w Unii Europejskiej”.

więcej >>>
WYCIECZKA DO WARSZAWY2018-06-06
WYCIECZKA DO WARSZAWY

W dniach od 30 do 31 maja bieżącego roku odbyła się wycieczka młodzieży z ZSE do Warszawy. 45 uczniów z klas: 1Ta, 1Tb, 2Ta pod opieką Pani Lucyny Szczypior, Pani Alicji Negowskiej oraz Pana Andrzeja Prabuckiego miało okazję zwiedzić piękną stolicę.

więcej >>>
POLSKO - NIEMIECKA WYMIANA MŁODZIEŻY Hildegardisschule w Münster - Technikum Nr 1 w Starogardzie Gdańskim2018-06-04
POLSKO - NIEMIECKA  WYMIANA MŁODZIEŻY Hildegardisschule w Münster - Technikum Nr 1 w Starogardzie Gdańskim

W ramach współpracy szkół: Technikum Nr 1 im. Noblistów Polskich w Starogardzie Gdańskim i Hildegardisschule w Münster dziewięć uczennic i dwóch uczniów naszej szkoły weźmie udział
w polsko - niemieckiej wymianie młodzieży. W dniach 04.06.2018 - 08.06.2018 będą realizowali projekt, którego temat to: Polacy w oczach Niemców, Niemcy w oczach Polaków – przełamywanie stereotypów.

więcej >>>
PRAKTYKI ZAWODOWE NA WYSPACH BRYTYJSKICH – PROGRAM KULTUROWY2018-06-02
PRAKTYKI ZAWODOWE NA WYSPACH BRYTYJSKICH – PROGRAM KULTUROWY

Uczestnicząc w praktykach zawodowych w Wielkiej Brytanii uczniowie maja okazję bliżej poznać historię, kulturę , obyczaje panujące w tym kraju. W dniach 27 i 28 maja 2018r.grupa logistyków z opiekunami i panem dyrektorem wzięła udział w wycieczkach do Londynu i Brighton.

więcej >>>
Podwójne ZŁOTO " PLAŻOWICZÓW" z Ekonomika2018-05-29
Podwójne ZŁOTO " PLAŻOWICZÓW" z Ekonomika

Podwójne ZŁOTO " PLAŻOWICZÓW" z Ekonomika.

 Dziewczęta i chłopcy wygrywają Półfinał Wojewódzkiej Licealiady w siatkówce plażowej i zagrają na plaży w Gdyni w Wielkim Finale.

więcej >>>
SUKCES W KONKURSIE PUBLICYSTYCZNYM IM. EDMUNDA FALKOWSKIEGO2018-05-28
SUKCES W KONKURSIE PUBLICYSTYCZNYM IM. EDMUNDA FALKOWSKIEGO

Już po  raz dwudziesty Towarzystwo Miłośników Ziemi Kociewskiej, którego długoletnim prezesem był Edmund Falkowski zorganizowało konkurs publicystyczny Jego imienia. Celem konkursu jest upamiętnienie tego zasłużonego działacza kultury oraz zainteresowanie problematyką regionalną, historią, tradycją, kulturą, współczesnym obliczem Kociewia.

więcej >>>
Niezwykłe spotkanie w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej2018-05-28
Niezwykłe spotkanie w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej

21 maja 2018 roku o godzinie 17:00 w Czytelni Popularnonaukowej w Miejskiej Biblioteki Publicznej im. ks. Bernarda Sychty miało miejsce niezwykłe wydarzenie kulturalne. Dyrekcja Biblioteki Miejskiej oraz Starogardzkie Towarzystwo Przyjaciół Sztuki zaprosili bardzo znanych aktorów Zespołu Teatru Narodowego w Warszawie: Dorotę Landowską i Mariusza Bonaszewskiego.

więcej >>>
LOGISTYCY NA PRAKTYKACH ZAWODOWYCH W WIELKIEJ BRYTANII2018-05-26
LOGISTYCY NA PRAKTYKACH ZAWODOWYCH W WIELKIEJ BRYTANII

W niedzielę 20 maja 2018r. kolejna grupa młodzieży wraz z nauczycielami wyleciała na Wyspy Brytyjskie.  Realizując projekt dziesięcioro uczniów z klasy III TD kształcących się w zawodzie technik logistyk odbywa dwutygodniowe praktyki zawodowe w położonym nad Kanałem La Manche  Portsmouth w Wielkiej Brytanii.

więcej >>>
Porozumienia o współpracy z pracodawcami2018-05-23
Porozumienia o współpracy z pracodawcami

W celu zapewnienia wzajemnych, uzupełniających się działań na rzecz kształcenia zawodowego dostosowanego do potrzeb pracodawców i lokalnego rynku pracy w branży obsługi turystycznej oraz organizacji reklamy szkoła podpisała kolejne porozumienia o współpracy z panem Michałem Chajewskim właścicielem Hotelu Ren oraz z panią Renatą Połomską właścicielką Firmy reklamowej R-PR.W Firmach tych nasi uczniowie aktualnie odbywają praktyki zawodowe.

więcej >>>

[Pierwsza Strona] [Poprzednia] [Następna] [Ostatnia Strona]