ZSE ul.Sobieskiego 6 83-200 Starogard Gdański tel./fax +48 (58) 56 222 49 e-mail: szkola@zse.com.pl

Segregując zyskujemy


          Od lutego do grudnia 2008r Zespół Szkół Ekonomicznych realizuje projekt ekologiczny „SEGREGACJA odpadów - EDUKACJA ekologiczna w Ekonomiku„. W ramach tego projektu większość uczniów naszej szkoły brała udział w zbiórce zużytych baterii, w zbiórce makulatury, w konkursach ; na torbę ekologiczną, na plakat o segregowaniu i na piosenkę ekologiczną.

          Wszystkie nasze działania mogły być realizowane dzięki wsparciu finansowemu WYDZIAŁU OCHRONY ŚRODOWISKA w STATOSTWIE POWIATOWYM w STAROGARDIE GDAŃSKIM. Mogliśmy więc zakupić do szkoły trzy zestawy specjalnych pojemników na selektywną zbiórkę odpadów, które pojawiły się na szkolnych korytarzach zaraz po wakacjach.


          Pojawiły się również zakupione specjalne zgniatarki do butelek PET i puszek.Dzięki nabytemu wyposażeniu możemy realizować założenia projektu zmierzające do:
         ⇒całkowitej segregacji odpadów w ZSE
         ⇒podniesienia świadomości i wrażliwości ekologicznej.
Życzylibyśmy sobie wszyscy, aby każdy uczeń naszej szkoły dbał o prawidłowe selekcjonowanie śmieci (bo tylko wtedy cała akcja ma sens).Nie ma innego sposobu na rozwiązanie problemu odpadów jak tylko segregowanie i recykling. Segregując chronimy środowisko, mamy wokół ład i porządek oraz wymierne oszczędności materiałowe.

To się opłaca! A przy tym szkoła zyskała dodatkowy sprzęt. Organizacja Odzysku SA REBA nagrodziła ZSE za zebranie 345 kg zużytych baterii w roku 2007/2008.

Wzbogaciliśmy się więc o dwie drukarki bardzo przydatne w pracy z komputerem.Otrzymaliśmy również zestaw demonstrujący przemianę energii słonecznej w elektryczną, który będzie na pewno wykorzystywany w pracy Koła Ekologiczno-Turystycznego i na lekcjach fizyki.

         Dzięki naszym działaniom w ramach projektu ekologicznego chronimy środowisko, stajemy się bardziej świadomi i odpowiedzialni ekologicznie. Jesteśmy dumni z założeń i realizacji naszego projektu. Chcielibyśmy także, aby każdy uczeń ZSE kojarzył się zarówno z EKONOMIĄ jak i z EKOLOGIĄ.

[EC]